Cumartesi, Temmuz 09, 2011

Bu Ne Perhiz ?

Her fırsatta soruşturmanın gizliliğine dikkat çeken Fenerbahçe yönetimi bugün Aziz Yıldırım'ın, Cumhuriyet Başsavcısına verdiği ifadeden bir bölümü Fenerbahçe.Org'a koyarak inanılmaz bir tezata düştü. Hem gizliliğe dair vik vik edip hemde ifadeyi milletin gözüne sokmak nasıl bir zihniyet bozukluğudur vallahi çözemedim. İlgilenen varsa ifadenin ajitasyonlarla dolu mevzubahis kısmını aşağıya koydum.

13 yıllık Fenerbahçe Kulübü Başkanlık döneminde kulübü aldığım yerden getirdiğim nokta malumdur. Dernek olan Fenerbahçe kulübünü kurumsal bir yapıya dönüştürdüm. Bugün Avrupa’nın en önemli spor kulüplerinden biri haline geldi. Bugün salonlarda bayan ve erkeklerde, voleybolda bayan ve erkeklerde bütün Avrupa’da başarılar yakalamaya, bireysel anlamda sporcularımızda Avrupa’da başarılar kazanmaya başladı. Aynı şekilde Futbolda da Türkiye’ye önemli isimleri transfer ederek  Fenerbahçe ve Türkiye’nin ismini her yerde duyurmaya başladık. Bugün verdiğim ifade  içerisindeki suçlamaları kabul etmediğimi zaten belirttim.
Bunları yapmadığımı da  vicdanen belirtiyorum. Gizlilik ilkesine rağmen yayınlarda Devletin emniyetinde çektirdiğim resimlerin  kamuoyuna yansıması ve sanki suçluymuşum gibi kamuoyu oluşturmaya çalışılması, Taraf ve Fotomaç gibi yayın ilkelerine uymayan iki gazetenin Kıbrıs’a kaçacağımı belirtmesi  beni derinden yaralamıştır. Ben bu ülkenin evladıyım. 60 yaşındayım. Bu yaşımdan  sonra da yaşayacağım topraklar Anadolu’dan başka yer olamaz. Öldüğüm zaman yatacağım mezarımın yeride bellidir. Gözaltına alındığım süreçten bu güne kadar geçmişten gelen hınçlarını çıkartmak için aleyhime yayın yapan kuruluşların hepsini kınıyorum. Destek  olanlara da camiam ve şahsım adına teşekkür ediyorum.
Rahatsızlıklarım, sağlık sorunlarım var.  Kalbimde stent takılı, damarımda tıkanıklık var, böbreğimde kist var, şeker ve tansiyon hastalığım var. Gözaltına alındığımdan bu yana hemen hemen her gün hastaneye gidip geldim. Şu anda da aynı rahatsızlıkları yaşıyorum. Arzum yapmadığım ve samimi olarak söylediğim, işlemediğim bu suçlardan dolayı şahsımın serbest bırakılması, dışarıdan bu davanın devam etmesi, sonunda çıkacak karar neticesinde, suçumuz var ise bu  suçumuzun cezasını çekmektir. Şuan sağlık nedeniyle bir yere, cezaevine gitmem beni zor  durumda bırakacaktır. Fenerbahçe ve  Fenerbahçe Camiasını çok sevdiğimi  söylüyorum.
Son sözümün de tüm  Fenerbahçelilerin söylediği gibi dar ağacında olsamda son sözüm Fenerbahçe olacaktır.

0 sallama:

Yorum Gönder

Çekinme söyle